Nasz zespół

Nasz zespół

Formacja East-West Duo rozpoczęła działalność artystyczną w styczniu 2016 roku od dokonania nagrań miniatur Fryderyka Chopina, Arama Khachaturiana, Johannesa Brahmsa, Camilla Saint-Saens'a, Myroslawa Skoryka, Paula McCartney'a.

Duet współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi i dyplomatycznymi na świecie, takimi jak: Ambasada RP w USA, Ambasady Ukrainy w Brazylii i Rumunii i innymi.


Od początku swego istnienia zespół zagrał wiele koncertów w Polsce. Był zaproszony do wykonania recitalu w Sali Koncertowej (Sala lustrzana) Politechniki łódzkiej, a także wziął udział w ważnych koncertach odbywających się w Akademii Muzycznej.


Duet tworzą pianistki, laureatki krajowych i międzynarodowych konkursów solistycznych i kameralnych m.in. w Ukrainie, Polsce, Litwie i Włoszech, koncertujące w Austrii, Niemczech, Danii, Szwecji, Słowacji, Czechach, Francji, Finlandii.


Do ostatnich sukcesów zespołu zaliczyć można zaproszenie od Ambasady RP do wykonania recitalu z okazji Święta Konstytucji 3. Maja w House of Nobility w Helsinkach (Finlandia), a także występ na Festiwalu International Boat of Culture w Łodzi.


East-West Duo posiada w repertuarze utwory w różnych stylach i z różnych epok, m.in. walce, tanga, aranżacje znanych utworów klasycznych i dzieł symfonicznych skomponowane na 4. ręce i 2. fortepiany od Mozarta, Beethovena Chopina, Brahmsa poprzez Tansmana – Sonatinę Transatlantycką, Brubeck'a – Points of Jazz, po żyjących twórców, m.in. Andrzeja Dziadka i Myroslawa Skoryka którego prawykonań kompozycji zespół dokonał zarówno w Polsce jak i za granicą.